Akių agatas: prietarų žodynas | Auntyflo.com

Žmonės nešioja akmenį su akimis, kad apsaugotų nuo piktos akies.

Šie akių akmenys pirmiausia buvo dėvimi apsaugai Rytuose, tačiau vėliau paprotys nešioti šiuos žavesius paplito beveik visose šalyse. Netiesiogiai tikėta jų žinoma magiška galia, apsaugančia dėvėtoją nuo baisaus piktos akies įtakos. Nuo seniausių laikų įsivaizduojama piktų akių įtaka siaubė silpnapročių, neišmanančių ir prietaringų žmonių širdis. Neįtikėtinas „akies“ efektas sukuriamas perpjaunant lygiagrečias rankas arba sluoksnius iš skirtingų spalvų, kurios sudaro agnatą.

Bloga akis yra prakeiksmas, kurį žmonės perduoda gyvūnams, kūdikiams ir nėščioms moterims. Istoriškai žmonės tikėjo, kad maži vaikai buvo labiau pažeidžiami piktos akies. Italijoje jie tiki, sakydami „benedica“ arba „Dio Benedict“, kuris gali būti išverstas kaip „telaimina tave Dievas“, kai komplimentas panaikina blogą akį. Įdomu tai, kad maistas taip pat gali būti siejamas su bloga akimi. Buvo tikima, kad jei žmogus neteisingai žiūri į maistą, jis virsta nuodais. Be to, maisto nepasiūlymas kažkam taip pat laikomas bloga akimi, jei valgoma to asmens akivaizdoje. Pereinant į kitą skyrių, kitame straipsnyje pažvelgsime giliau į pačią blogą akį, tačiau akmenį galima nešioti ir rasti automobiliuose, kad apsaugotų vairuotoją nuo pavojų.

Yra daug knygų, kurios apėmė blogą akį. Pažymėtina, kad šeštajame dešimtmetyje parašyta Fredericko Thomaso Elworthy knyga „Piktoji akis: prietarų kilmė ir praktika“. Jame buvo apžvelgta visapusiška tikėjimo ir blogio galios veikimo apžvalga. Jis tikėjo, kad žvilgsnio galia ar pavydus žvilgsnis sukelia blogą akį. Per daugelį metų tikėjimo kilmė buvo prarasta. Žinomas kaip prietaras, tačiau daugelis šalių mano, kad tai svarbu

Žvelgiant giliau į tai, kas yra bloga akis, manoma, kad ji kilusi iš Artimųjų Rytų arba Viduržemio jūros. Žala, kurią sukelia netinkamas požiūris į vaikus, gali sukelti vaikams pykinimą ir viduriavimą. Pienas gali būti paveiktas, jei nėščiai moteriai bus skirta pikta akis. Iš esmės skysčių džiovinimas. Pikta akis perėjo prie okultinių terminų, kai garsus okultistas, žinomas kaip Henri Gamache, tvirtai tikėjo pikta akimi ir tuo, kad akių agatas apsaugos nuo šio prakeiksmo. Gyvūnams, tokiems kaip avys, arkliai, kupranugariai, ožkos, karvės, visada buvo manoma, kad taip pat gresia ypatingas piktos akies pavojus. Škotijos aukštumose, jei nepažįstamasis su pavydu žiūri į karvę ar ožką, žmonės tiki, kad ji iššvaistys nuo piktos akies, ir jie siūlo jam atsigerti savo pieno, tikėdami, kad taip elgiantis bus sulaužytas burtas.

Parašykite komentarą