Ar jūsų kūdikis juokiasi miegodamas? Štai kodėl

Tai žavinga, mes žinome. Bet ar kada susimąstėte, kodėl kūdikiai juokiasi miegodami? Nesvarbu, ar jūsų mažylis tai daro retai, ar kas naktį, yra mokslinis paaiškinimas, kodėl kūdikiai juokiasi miegodami.

Šiame straipsnyje išsiaiškinsime, kodėl kūdikiai juokiasi miegodami ir ar dėl to turėtumėte susirūpinti. Bet pirmiausia atsitraukime ir patyrinėkime, kas nutinka kūdikiams miegant.

Kūdikiai ir miego ciklai

Kūdikiai miega kitaip nei suaugusieji. Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais kūdikiai miega trumpais ciklais, kai kaitaliojasi aktyvūs ir ramūs laikotarpiai. Galbūt pastebėjote, kad šiais aktyviais laikotarpiais kūdikio akys plazdėja arba rankos ir kojos trūkčioja. Visa tai normalu!

Naujagimiai taip pat daug miega – iki 17 valandų per parą – tačiau dar negali ilgai užmigti. Dauguma kūdikių miegos tik 2–3 valandas, kol vėl reikės valgyti.

Tai reiškia, kad visą naktį kūdikis pereis įvairiais miego etapais:

NREM (negreitas akių judesys) miegas

NREM miegas turi keletą etapų, tačiau pirmoji stadija laikoma lengvu miegu. Šio etapo metu kūdikis lengvai pažadinamas ir gali net trumpam atmerkti akis. Antrasis NREM miego etapas yra šiek tiek gilesnis miegas, tačiau kūdikis vis tiek gali būti gana lengvai sužadinamas.

Tik trečiajame NREM miego etape kūdikis giliai užmiega ir jam sunkiau pabusti. Šiame etape kūdikiai gali pradėti skleisti tylų niurzgėjimą ar dejavimą.

NREM miegas sudaro 75% kūdikio miego laiko.

REM (greitas akių judesys) miegas

Nuvažiavęs dviračiu per skirtingus REM miego etapus, kūdikis pereis į REM miegą. REM yra miego stadija, kai sapnuojasi ir kūdikiai dažniausiai juokiasi miegodami.

REM miego metu kūdikio smegenų veikla yra panaši į suaugusiojo. Tačiau skirtingai nei suaugusieji, kurie paprastai turi ilgą REM miego periodą, kūdikiai šiame etape išbūna tik apie 5–10 minučių. Suaugusiesiems atliktas tyrimas parodė, kad devyni iš dešimties pacientų REM miego metu juokėsi. Kūdikiams tai gali būti tas pats atvejis.

NREM ir REM miego ciklas paprastai trunka apie 50 minučių. Taigi, jei jūsų kūdikis miega 2 valandas, jis atliks šį modelį 4 kartus.

Kūdikiai praleidžia daugiau laiko aktyviai miegodami nei suaugusieji, o tai logiška, nes jie turi tiek daug naujos informacijos, kurią reikia apdoroti ir mokytis. Aktyvaus miego metu kūdikiai dažniau juokiasi garsiai – net ir miegodami!

Kūdikiams miegokite juokdamiesi ir šypsodamiesi

Juokas yra natūrali žmogaus reakcija, bet kartu ir sudėtinga. Juoką kontroliuoja limbinė sistema – smegenų dalis, reguliuojanti emocijas. Juokas taip pat yra socialinis – tai būdas mums perduoti teigiamas emocijas ir užmegzti ryšį su kitais.

Taigi, kas paaiškina, kodėl kūdikiai juokiasi miegodami?

Tyrėjai mano, kad juokas miego metu yra kūdikio socialinių ir emocinių įgūdžių raidos ženklas. Juokas miego metu taip pat gali būti būdas kūdikiams apdoroti ir praktikuoti emocijas, kurias jie patiria per dieną.

Tačiau ne visi ekspertai sutaria dėl priežasčių, kodėl kūdikiai juokiasi miegodami. Kai kurie mano, kad juokas miego metu yra tiesiog refleksas, kaip ir naujagimių išgąsčio refleksas. Kiti mano, kad tai yra besivystančio kūdikio humoro jausmo ženklas. Jie sutaria, kad miego juokas yra gana dažnas reiškinys.

Ką daryti, jei mano kūdikis šypsosi miegodamas?

Šypsena miegant yra plačiai paplitęs kūdikių reiškinys. Manoma, kad šypsena miego metu yra pasitenkinimo ženklas ir gali būti būdas kūdikiams lavinti veido raumenis, reikalingus šypsotis.

Žemiau mes sudarėme labiausiai paplitusių teorijų, kodėl kūdikiai šypsosi ar juokiasi miegodami, sąrašą:

Šypsena ar juokas yra refleksas, panašus į žagsėjimą ar čiaudėjimą.

Kai tai slypi už juoko, tai dažniausiai yra labiau „kikenimas“ nei visiškas juokas. Kai tai atsitiks, pastebėsite, kaip sujudina visas kūdikio kūnas.

Šypsena ar juokas yra ženklas, kad jūsų kūdikis sapnuoja.

Aktyvaus miego metu kūdikių smegenys apdoroja visą naują informaciją, kurią jie gavo per dieną. Neretai jie sapnuoja keistus ar baisius sapnus – tai gali paaiškinti, kodėl jie kartais verkia ir miegodami.

Juokas yra atsakas į tai, ką jie girdi ar mato.

Labiausiai tikėtina, kad juoktis gali nutikti, jei jūs ar jūsų partneris kalbate miegodami, darote kvailus veidus ar net knarkiate! Visi šie dalykai gali sukelti kūdikio juoką.

Tai būdas kūnui išlaisvinti susikaupusią energiją ar įtampą.

Kūdikiai nuolat auga ir keičiasi, o tai gali sukelti fizinę įtampą jų kūne. Juokas yra vienas iš būdų išlaisvinti šią įtampą.

Tai yra jų fizinio vystymosi dalis.

Kai kūdikiai auga ir vystosi, jie pradeda kontroliuoti savo kūną ir emocijas. Juokas yra vienas iš būdų, kaip jie gali praktikuoti ir tobulinti šią kontrolę.

Jūsų kūdikis bando ką nors pasakyti.

Labiausiai tikėtina, kad tai atsitiks, jei jūsų kūdikis bandys jus pažadinti arba signalizuoti, kad yra alkanas. Galbūt jie ką tik išlaikė benziną ir didžiuojasi savimi!

Kai miegas Juokas kelia susirūpinimą

Daugeliu atvejų dėl miego juoko nėra ko jaudintis. Tai normali jūsų kūdikio vystymosi dalis ir paprastai nerodo jokių pagrindinių sveikatos problemų.

Tačiau yra keletas išimčių, kai miego juokas gali kelti susirūpinimą:

Košmarai arba naktiniai terorai

Jei jūsų kūdikis taip pat verkia miegodamas, tai gali būti ženklas, kad jis sapnuoja košmarus ar naktinius siaubus. Paprastai tai dažniau pasitaiko vyresniems vaikams, tačiau kartais gali pasireikšti ir kūdikiams.

Jei manote, kad jūsų kūdikis sapnuoja košmarą ar nakties siaubą, pabandykite jį nuraminti ir padėti užmigti. Jei košmarai ar naktiniai siaubai kartojasi dažnai arba atrodo, kad jie trukdo jūsų kūdikio miegui, pasitarkite su savo pediatru.

Miego apnėja

Miego apnėja yra būklė, kai žmogaus kvėpavimas sutrinka miego metu. Tai gali nutikti bet kokio amžiaus žmonėms, bet dažniau suaugusiems. Jei jūsų kūdikis turi miego apnėją, jis gali skleisti dusulį arba dusti, kai juokiasi miegodamas. Bet kuriuo metu kūdikystėje kreipkitės į savo kūdikio pediatrą, jei miegant jam sunku kvėpuoti.

Miego trūkumas

Jei jūsų kūdikis nepakankamai miega, tai gali sukelti daugybę problemų, įskaitant dirglumą, prastą maitinimą ir svorio padidėjimą. Juokimasis miegant gali būti jūsų kūdikio būdas įveikti nuovargį.

Jei manote, kad jūsų kūdikis nepakankamai miega, pasitarkite su savo pediatru. Jie gali padėti jums sukurti miego planą, kuris bus naudingas jūsų šeimai.

REM miego elgesio sutrikimas

REM miego elgesio sutrikimas yra reta būklė, dėl kurios žmonės miegant sapnuoja sapnus. Jei jūsų kūdikis turi REM miego elgesio sutrikimą, jis gali atrodyti pabudęs ir juoktis, bet miega. Tai gali būti pavojinga, nes jūsų kūdikis gali nežinoti savo aplinkos ir susižaloti. Todėl REM miego elgesio sutrikimą turėtų gydyti gydytojas.

Kiti miego sutrikimai ir neurologiniai sutrikimai

Yra keletas kitų miego sutrikimų, kurie gali sukelti juoką miego metu, įskaitant vaikščiojimą mieguistumą ir kalbėjimą miego metu. Jūsų kūdikis taip pat gali juoktis miegodamas, jei jam yra tokia būklė kaip epilepsija ar Tureto sindromas.

Neurologiniai sutrikimai, paveikiantys emocijas kontroliuojančią smegenų dalį, taip pat gali sukelti juoką miego metu. Šie sutrikimai yra reti, tačiau svarbu juos žinoti.

Kūdikiams už miego juoko gali atsirasti neurologinio vystymosi sutrikimai, tokie kaip autizmo spektro sutrikimas.

Reikia pažymėti, kad centrinė nervų sistema nėra gerai…

Parašykite komentarą