Hekate – Hekatė – raganų deivė Dvasinė prasmė ir aiškinimas

Hekate (arba lotyniška rašyba Hecate) yra graikų kryžkelės deivė. Gimdama ji gavo valdžią prieš ugnį, nekromantiją, mėnulį, žoleles, žemę ir jūrą. Internete yra daug tekstų apie Hekate ir dalis šios informacijos yra švelniai tariant, klaidinanti. Pradėkime nuo jos vardo. Vardas Hekate turi skirtingas reikšmes ir buvo siejamas su graikų kalbos žodžiu „hekas“, reiškiančiu „veikia iš toli“.

Hekate padėjo dievui Demetrai jų medžioti Persefonę, uždegdama jos fakelą, kad jis matytų kelią. Ją gaubia slaptų žinių uždanga, kontaktą iš jos turės tik išrinktieji. Ji yra viena iš galingiausių deivių, atsakingų už stebuklus, raganavimą ir naktį.

Hekate paprastai garbina daugelis raganų, dažnai laikomos raganavimo lydere. Hekate siejama su magiškais gyvenimo aspektais. Galinga, neapsakoma, Hekate gali sunaikinti ir kurti. Būdama ir danguje, ir pragare, ji gali valdyti ne gyvybę, o požemį ir viską, kas su juo susiję. Graikų metodologijoje Hekate buvo žinoma kaip kryžkelės gynėja. Dėl šios priežasties ji paprastai piešiama trimis veidais. Žmonės dažnai palikdavo jai aukas kryžkelėje mainais už pagalbą kelionės saugumui.

Pirma, kai kreipiatės pagalbos į Hekate asmenines problemas, pasitikėjimas yra kažkas, ko išmokstama. Pasitikėjimas negali būti aklas, darbas su Hekate yra ilgalaikis įsipareigojimas. Tie daiktai, kurie dažnai siejami su Hekate, yra Pelėda, kuri suteikia jai išminties, du žibintuvėliai, leidžiantys matyti savo kelią ir nušviesti kelią kitiems. Juodas šuo, į kurį kai kurie sakė, kad ji gali virsti. Kai kurie netgi sakė, kad ją mato tik šunys. Svarbiausia yra požemis. Jis turi būti užrakintas, kad neigiama energija nepatektų į mūsų plokštumą.

Hekate arba Hecate lotyniškai yra graikų Žemės, Mėnulio ir požemio deivė. Ji gerai žinoma kaip trijų veidų deivė. Hekate reiškia „Tolimasis smiginis“ arba tas, kuris gali šaudyti ar veikti iš toli, kur taip pat vadinamas Apolonas (graikų šviesos ir saulės dievas), kuris vėliau naudojasi savo strėlės formos kaip spinduliai šaudant. Ji dažnai vadinama Artemidės seserimi lankininku.

Sakoma, kad Hekate kilusi iš Trako salos. Pasak graikų, tai Barbarų žemė. Hekate buvo vienintelė titanų Perseso (Kirkės brolio) ir Asteria („žvaigždėta” slapyvardis, kurį naudojo Afroditė) dukra, kur jie abu yra „Šviesos” dievai ir deivė. Būdama Mėnulio deivė (ir jos atitikmuo Helios, Saulės dievas), liudija, kai Korė, Demetros duktė, buvo jėga sučiupta, kad būtų paimta; atsižvelgiant į tai, kad Mėnulis ir Saulė mato viską iš dangaus.

Būdama Žemės deivė, Hekate turi galimybę nemirtingiesiems dovanoti turtus ir turtus. Hekate Trioditis (kryžkelių deivė) ir smulkmenos (romėnų mitologijoje „Trys keliai“) saugo kryžkeles, ypač tas, kurios susitinka iš trijų skirtingų krypčių ir matomos kiekviename kelyje. Hekate saugo keliautojus, ypač tuos, kurie yra vieniši, vyksta į ar iš vienišų vietų.

Ji yra požemio deivė, Hekate buvo puiki karalienės Persefonės palydovė. Jos didžiulės magijos ir raganavimo galios bei bendravimas su skalikais, vaiduokliais ir dvasiomis leido suprasti, kad ji persekioja kapuose ir nusikaltimų vietose. Manoma, kad žemiškieji šunys yra vieninteliai, kurie gali ją pamatyti, skirtingai nei žmonės. Graikijos Mėnulio kalendoriuje kiekvieną paskutinę mėnesio dieną (per jaunatį arba Mėnulio tamsoje) jai buvo aukojamos aukos. Dažnai sakoma, kad tai laikas, kai tam tikrą situaciją lydi baimė, o vienatvės metas atveria kelią budrumui ir planavimui iš anksto.

Išvaizda

Sakoma, kad Hekate yra aukšta ir didelė. Tobuli aukšti skruostų kaulai, tiesi ir smaili nosis, aiškiai išreikštas smakras, plonos lūpos, tarsi jų nebūtų, gražios sviesto spalvos, katės akys ir ilgi balti banguoti plaukai padarė jos kūno sudėjimą aštresnį ir kampuotą. Trijų veidų deivės suknelė yra ilga, paprasta ir blizganti. Atrodo, kad ji nieko neliečia ir švelniai šoka su vėju, kai jis juda. Kai jis pasislenka, vaivorykštės spalvos nusileidžia į pabaigą, kaip aliejus ant vandens. Jos suknelės spalvos pasikeitimas paprastai priklausys nuo jos nuotaikos ir pulso. Hekate nenešioja papuošalų, tačiau jos nagai dažyti įvairiomis spalvomis.

Gebėjimai

Beveik visi gyvūnai yra šventi Hekatei, ir ji kartais buvo siejama su šunimi, gyvate ir liūtu, taip pat su išmintinga pelėda. Deivė buvo susijusi su šunų žvaigžde Sirijaus.

Hekate, vadinama „tolimu“, buvo žmogaus gynėja, susijusi su tolimomis vietomis, gatvėmis ir aplinkkeliais. Vakare, ypač blankią tylią naktį, Hekate galima pastebėti pasivaikščiojančią gatvėmis, susijusiomis su jos augintiniais šunimis ir liepsnojančiais fakelais.

Įsivaizduojant gamtos dėsnį, magijai reikia energijos, o energija pasiduos visur, kur tik gali gauti savo šaltinius, net ją sukūrusio mago gyvybę. Dėl neišmatuojamų Hekatės galių ji tapo atspari jos kuriamos magijos poveikiui.

Santrauka

  • Žemiški šunys yra vieninteliai, kurie gali matyti Hekate, skirtingai nei žmonės.
  • Hekatė yra apsaugota nuo savo magiškų galių poveikio.
  • Karo tarp Tamsių vyresniųjų ir nemirtingųjų metu Hekatė visada yra neutrali.

Parašykite komentarą