Hermetizmas Dvasinė prasmė ir aiškinimas

Religija, žinoma kaip hermetizmas, vadovaujasi daugybe skirtingų įsitikinimų, kurių pagrindinis yra tai, kad dalyviai tiki aukščiausia dievybe, kurią jie nuolat vadina Dievu, Visa arba Vienu.

Tai reiškia tikėjimą absoliučia vieno aukštesnio šaltinio energijos galia, kuriai tradicijoje skiriamas pagrindinis dėmesys. Tačiau sunku suskirstyti hermetiką į konkrečias monoteistines (tikėjimo į vieną Dievą) eilutes, politeistinę (tikėjimo daugybe dievų formų) tikėjimo šaką, nes jie moko, kad jų Dievas esame mes, o mes tai, ir tai yra visa visata.

Tuo hermetika dalyvauja mokslinės revoliucijos, deizmo, tikėjimų sistemoje. Dievas yra mumyse visuose, o ne be, kaip gali pritarti kai kurie monoteistiniai įsitikinimai. Hermetinių įsitikinimų dalyviai teigia, kad Visatoje egzistuoja ir kitos jėgos, tokios kaip dievai, angelai ar elementalai.

Galbūt viena iš labiausiai žinomų hermetikos koncepcijų yra idėja, kad tai, kas yra virš mūsų, yra ir žemiau mūsų. „Kaip aukščiau, taip ir apačioje“. Šią koncepciją, nors ir tvirtino hermetiką, iš tikrųjų sukūrė gnostikai, susiję su pasaulio sukūrimu.

Hermetikai perėmė teoriją, kuria ji nurodo kūrybinės minties magiją. Tai, kas sukurta aukščiau danguje, sukurta ir čia, Žemėje. Tai, ką galvojame, sukuriame, todėl didžioji dalis hermetiškumo yra ta, kad mes, žmonės, prisiimame atsakomybę už savo gyvenimą, būdami jame kūrybinė jėga.

Be tikėjimo deizmu, taip pat yra trys pagrindiniai nuomininkai, į kuriuos gyvenime daugiausia dėmesio skiria hermetikai. Jie tai vadina „Trys visos Visatos išminties dalys“.

Pirmasis nuomininkas nurodo saulės veikimo alchemiją. Jame yra nuoroda į fizinį švino pavertimą auksu, kuris ilgą laiką buvo alcheminis pasakojimas, perduodamas per amžius. Tai reiškia hermetiko kelionę siekiant suprasti pačią dvasingumo prigimtį ir medžiagos vaidmenį, įskaitant gimimo, mirties ir prisikėlimo paslaptis.

Antrasis nuomininkas yra apie astrologiją ir mėnulio veikimą. Yra pasaka apie Hermį, kurioje teigiama, kad Zoroasteris atrado visos visatos išmintį, tada paėmė tą informaciją ir išmokė jos tūkstančius.

Hermetiškai mąstant, planetų judėjimas turi prasmę už fizikos dėsnių ribų. Tai taip pat įprasta šiuolaikinėje astrologijoje, kur tam tikros planetos skirtingai veikia žmonių rasę. Pavyzdžiui, jei mėnulis įtakoja potvynius, o mumyse yra daug vandens, tada mėnulis taip pat turi turėti įtakos mums.

Trečiasis nuomininkas yra žinomas kaip Theurgy, kuri yra Žvaigždžių veikla. Taip pat žinomas kaip dieviškoji dievų magija.

Hermetikai visą dėmesį skiria šiems dalykams savo tikėjimo sistemoje ir taip jie prisijungia prie VIENO arba VISU Dievu.

Jie tiki, kad išskaidę Visatos mokslus ir radę gilesnę metaforinę prasmę, jie ras didesnį pasiekimo jausmą, taip pat vienybę su Dievu ir Visata.

Rekomenduojamos knygos:

Corpus Hermeticum
Hermio Trismegisto smaragdinė tabletė

Parašykite komentarą