Ką reiškia sapnuoti mirusius giminaicius?

Toliau: Dirbtinio intelekto programa leidžia žmonėms „kalbėtis” su savo mirusiais giminaičiais

Dirbtiniu intelektu (DI) paremta programėlė „HereAfter AI” leis žmonėms „kalbėtis” su savo mirusiais artimaisiais kuriant jų virtualias formas. 

Ši technologija veikia mokant dirbtinį intelektą neseniai mirusių žmonių nuotraukų, įrašų ir filmuotos medžiagos, kad būtų sukurta virtuali forma, su kuria žmonės galėtų „bendrauti”, praneša „MIT Technology Review”. 

„HereAfter” – tai programa, kuri leidžia išsaugoti reikšmingus prisiminimus apie savo gyvenimą, – rašoma bendrovės interneto svetainėje, – ir interaktyviai dalytis jais su žmonėmis, kuriuos mylite”.

Daugeliu atvejų šių dirbtinių intelektinių technologijų tikslas – leisti išgyvenusiems artimiesiems išmokti gyventi su netektimi ir išsaugoti prisiminimus po mirties.

„Interaktyvi dalijimosi prisiminimais programa, kuri išsaugo brangias istorijas, kad jas išgirstų visa šeima”, – teigiama programos aprašyme.  

„Iš to, ką man pavyko suprasti per keliolika pokalbių su savo virtualiai mirusiais tėvais, tai tikrai palengvins išlaikyti artimuosius, kuriuos mylime”, – rašė „MIT Technology Review” žurnalistė Charlotte Jee, kuri, padedama gyvų tėvų, pati išbandė „HereAfter AI”.

Charlotte Jee rašė, kad programėlėje jos dirbtinio intelekto „tėvai” iš pradžių skambėjo „tolimi ir skardūs”, bet ilgainiui ėmė „skambėti panašiau į save”.

Ji taip pat pridūrė, kad sužinojo keletą naujų istorijų apie kiekvieno iš tėvų jaunystę, išgirdo pasakojimų apie savo vaikystę ir net gavo keletą gyvenimiškų patarimų.

Parašykite komentarą