Ką reiškia sapnuoti seniai matyta zmogu?

Sapnas apie netikėtą žmogų gali reikšti ne tai, ką galvojate

Atsibudę iš gilaus miego turėtumėte jaustis žvalūs ir pasiruošę pradėti naują dieną. Tačiau tai beveik neįmanoma, kai ką tik ką nors sapnavote ir staiga jus užplūsta su tuo susiję klausimai. Kai REM cikle pasirodo jūsų antroji pusė ar geriausias draugas, tai pakankamai paprasta, tačiau gali būti daug sudėtingiau, kai jūsų sapno žvaigždė ar net pagalbinis veikėjas yra tas, apie kurį budrumo valandomis retai galvojate.

Tačiau prieš bandydami suprasti, kodėl galite sapnuoti ką nors, pirmiausia svarbu apsvarstyti, kas tiksliai yra sapnas. „Vokietijoje atliktas tyrimas parodė, kad sapnas yra lygiavertis duomenų perdavimui tarp hipokampo (jūsų smegenų naršyklės) ir neokortekso (atminties). Taigi sapnai – tai hipokampas, kuris išvalo dienos naršyklę ir paruošia jūsų smegenis kitai dienai”, – sako Kristina Džefri (Christina Jeffrey), licencijuota psichikos sveikatos konsultantė ir Niujorke įsikūrusios psichoterapijos tarnybos „Humantold” direktoriaus pavaduotoja. „Suprantant sapną per labiau tradicinės psichoterapijos prizmę, jis yra pokalbis tarp jūsų sąmonės ir pasąmonės – galimybė ištirti baimes ir uždraustus dalykus.”

Taigi, ką reiškia, kai kas nors pasirodo šiame vadinamajame proto pokalbyje? „Tam tikru lygmeniu – galbūt sąmoningai, galbūt pasąmoningai – jūsų protas yra susitelkęs į asmenį, o jūsų smegenys tą vaizdinį išmeta miegant, – aiškina Džefris.

Dažnai taip nutinka, kai yra neišspręstų emocijų arba dialogų, kuriuos reikia ištirti; jei negalite to padaryti būdami budrūs, sapno būsena įsijungia, kad padėtų jums išreikšti save, išspręsti konfliktą arba atsikratyti emocinio bagažo. „Tačiau galiausiai manau, kad sapnai yra susiję su tuo, ką mes iš jų padarome, kokią prasmę jiems suteikiame ir kokie jausmai kyla kartu su ta prasme”, – priduria ji.

Parašykite komentarą