Kalėdų pudingo tradicijos: prietarų žodynas

Štai keletas įdomių dalykų apie kalėdinius pudingus!

Kalėdų pudingo tradicijos Didžiojoje Britanijoje gyvuoja nuo 17 amžiaus ir viskas prasidėjo nuo to, kas buvo vadinama „slyvų pudingu“, kuri yra tradicija, gyvavusi nuo viduramžių eros. Slyvų troškinys buvo tirštos košės medžiaga, sumaišyta su džiovintais vaisiais ir prieskoniais suteikianti skonio. Nuo tada, kai jis buvo priimtas XVII amžiuje, Kalėdos niekada neapsieina be bent vienos porcijos prieskoniais pagardinto pudingo, kurį geriau sumaišius su padažu ir sviestu.

Štai keletas puikių dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti apie Kalėdų pudingo tradicijas: Jis kartais vadinamas slyvų pudingu: Kalėdų pudingo receptas niekada nebuvo pagamintas tik iš slyvų vaisių, o iš įvairių vaisių, kurių sudėtyje yra džiovintų datulių, džiovintų slyvų, serbentų ar sultonų. Ankstesniais laikais šie vaisiai buvo maišomi su malta mėsa, o mėsa buvo labai svarbi. Kalėdinį pudingą sudarytų džiovinti vaisiai, mėsos sultinys, duonos trupiniai ir prieskoniai.

Kodėl Crazy Blend kalėdiniam pudingui?

Maišymas buvo skirtas tik tam, kad Kalėdų pudingas būtų išsaugotas. Atminkite, kad džiovinti vaisiai ir prieskoniai buvo labai brangūs, nes juos atvežė kryžiuočiai, plaukę aplink Viduržemio jūrą. Dėl didelės kainos šis vaisius buvo naudojamas tik ypatingomis progomis, todėl jie išpopuliarėjo su kalėdiniu pudingu. The 17th Šimtmečio kalėdinio pudingo uždraudimas Thomas Cromwell: Thomo Cromwello valdymo laikais buvo uždrausta švęsti Kalėdas, siekiant atkurti Kalėdų pradinę prasmę – švęsti Kristaus gimimą, o ne tai, ką žmonės jas pavertė materialiomis šventėmis ir valgymo šventėmis. Tai jis padarė uždraudęs ne tik Kalėdų pudingą, bet ir VISAS šventes, į kurias įtrauktos mūsų mylimos kalėdinės giesmės. Jis paskelbė, kad Kalėdų diena bus skirta tik pasninkui. Pašalinus „e“ iš šventės ir pavertus ją pasninku, nebebuvo leidžiama valgyti ir švęsti! Tai tęsėsi tol, kol Karolis II atėjo į valdžią ir buvo atkurtos šventės.

Sumaišykite sekmadienį:

Dabar, kai apžvelgėme bendras kalėdinio pudingo tradicijas, įdomu pamąstyti apie tai, kas buvo vadinama „maišymo“ sekmadieniu. Penkias savaites iki Kalėdų dienos, paskutinį sekmadienį prieš adventą, kalėdinis pudingas ruošiamas šeimos aplinkoje. Čia alkoholis sumaišomas su kalėdiniu pudingu prieš dengiant ledu. Kiekvienas šeimos narys maišo mišinį, kurdamas palinkėjimą Naujiesiems metams. Tai laikoma laiminga tradicija. Moterys „išmaišo“ pudingą, kad įsitikintų, jog ištekės, jei mergelė būtų nesusituokusi.

Monetos, pridedamos prie Kalėdų pudingo:

Į kalėdinį pudingą dedama monetų, radęs bus palaimintas sėkmės. Kol šeima vaišinasi kalėdiniu pudingu, sakoma, kad tas, kuris gaus monetą, kuri bus įdėta pradiniame pasiruošimo etape, laimės visus metus po Kalėdų. Tai prideda šiek tiek jaudulio, kai visi valgo desertą, kad surastų monetą!

Parašykite komentarą