Kalėdų Senelio elnias: prietarų žodynas | Auntyflo.com

Kai artėja Kalėdos, populiariausi įrašai socialiniuose tinkluose yra apie Kalėdų Senelį.

Kokie yra Kalėdų Senelio elnio vardai? Kiek šiaurės elnių turi Kalėdų Senelis? Kalėdos yra daugelio mėgstamas metų laikas, kai šviečia žiburiai – šviečiančios Kalėdų eglutės, o vaikai mėgsta Kalėdų Senelio elnius, išlindę pro langą, linkėdami, kad Kalėdų išvakarėse snigtų, trokšdami pamatyti ore sklandančius elnius. Žinoma, viskas šalia riaumojančios šiltos ugnies! Taigi pirmasis klausimas, į kurį pirmiausia turime atsakyti šiame straipsnyje: kas yra Kalėdų Senelio elniai? Atsakymas į šį klausimą slypi poemoje apie apsilankymą Šv. Mikalojuje, gerai žinomame pavadinimu „Naktis prieš Kalėdas“ kurį 1823 m. parašė Clementas Clarke’as Moore’as. Ir juokingiausia yra tai, kad jie visi turi vyriškus vardus. Apie tai ir daugiau įdomių faktų apie Kalėdų Senelio elnius – apie tai šis straipsnis.

Kalėdų senelio šiaurės elnių sąrašas yra eilėraštyje, kuris buvo pasakojime „Naktis prieš Kalėdas“, kurį parašė Clement C Moore. Tai taip pat žinoma kaip „Šv. Nikolajaus vizitas“, kuriame šiaurės elnių pavadinimai pateikiami taip: Šokėjas, šokėjas, viksvas, kupodas, kometa, Daneris (žinomas kaip Donneris). Blixem (žinomas kaip Blitzen) Štai keletas prielaidų apie Kalėdų Senelio šiaurės elnius: Šokėjas yra elnias, kuris rodo didžiausią greitį. Rudolphą daina papildė tik vėliau. Garsiausias šiaurės elnias yra Rudolfas, turintis raudoną nosį.

Karibu ir šiaurės elniai yra vienas ir tas pats dalykas

Europiečiai ir azijiečiai juos vadina šiauriniais elniais, o amerikiečiai vadina karibais; tai vienas ir tas pats dalykas. Seniai buvo manoma, kad jie yra iš skirtingų rūšių, bet nebėra. Šiaurės elniai yra dviejų skirtingų grupių; miškai ir tundra, kurios vėliau yra padalintos priklausomai nuo regiono, kuriame jie gyvena, o ne nuo jų pasaulinės vietos. Tada jie toliau skirstomi į rūšis, priklausomai nuo to, kas atlieka klasifikaciją; Jūs sugalvosite 9–13 rūšių.

Kalėdų Senelio elniai yra RT Oxyrhynchus porūšiai iš Svalbardo salos prie Norvegijos

Visa tai yra iš Clemento Moore’o eilėraščio, kuris pirmasis atvedė šiaurės elnius į Kalėdų Senelio pasaulį. Eilėraštyje jie apibūdinami kaip „mažyčiai“. Svalbardas yra vienintelis elnias, kurį galima laikyti mažučiu. Jie sveria maždaug pusę to, ką sveria kitos vidutinės šiaurės elnių rūšys, ir yra pėda žemesnio ūgio, todėl įrodyta, kad jie yra naudingi tupiant ant stogų.

Kalėdų Senelio elniai yra arba patelės, arba jauni patinai

Tikrai žinoma, kad Kalėdų Senelio elniai negali būti vyresni patinai, nes vyresni patinai savo ragus meta gruodį, o Kalėdų metas yra tada, kai matosi, kad jie atgavo ragus. Tai reiškia, kad arba Kalėdų Senelio roges traukė jauni šiaurinių elnių patinai, kurie senstant nuolat keitėsi, arba jos buvo patelės. Taigi, atsižvelgdami į savo vaizduotę, galite nuspręsti įsivaizduoti, kad jie visi buvo patelės arba jauni patinai, besisukantys, kai pasensta.

Šiaurės elniai yra vieninteliai žinduoliai, galintys matyti ultravioletinę šviesą

Žinomas faktas, kad žmogaus regėjimas mato iki 400 nm, o šiaurės elnių – iki 320 nm. Tai spektras, kurį galima pamatyti esant juodai šviesai. Tačiau šiaurės elniams šis spektras vis tiek gali padėti baltosios Arkties spindesyje pamatyti dalykus, kurių žmogaus regėjimas nemato. Žmonės nemato šlapimo ir baltumo toli sniege, tačiau šiaurės elniai gali juos matyti, kai jie yra labai kontrastingi.

Kai jie migruoja, jie gali nueiti toliausiai, palyginti su kitais sausumos žinduoliais

Šiaurės Amerikos šiaurės elniai yra kai kurie šiaurės elniai, kurie, kaip žinoma, nuvažiuoja iki 3100 mylių per metus ir kasdien nuvažiuoja iki 23 mylių. Kai jie važiuoja dideliu greičiu, jie bėga iki 50 mylių per valandą, o kai reikia plaukti, jie gali įveikti 6,2 mylių per valandą. Žiemą migracijos grupės yra mažesnės, o pavasarį nepaprastai padaugėja, o bandos svyruoja nuo 50 000 iki 500 000. Žiema yra laikas, kai šiaurės elniai poruojasi, o tarp pinigų vyksta konkurencija, kuri paprastai padalija minias. Per 90 dienų po gimimo elnio kūdikis jau gali bėgti.

Šiaurės elniai gyveno toliau į pietus

Šiuo metu šiaurės elniai gyvena šiaurinėje pasaulio dalyje. Seniai, kai žemė buvo rami ir draugiška žmonėms, jie klajojo po visą šalį, apimdami didelę vietą. Jie išplito į Ispaniją, Nevadą ir Tenesį. Šiais laikais buveinė sumažėjo, todėl jos telkiasi šiaurėje. XIX amžiuje kai kurie vis dar buvo pastebėti Pietų Aidaho valstijoje.

Šiaurės elniai vadinami daugybe vardų

Priklausomai nuo vietos, šiaurės elniai bus vadinami skirtingais vardais. Nenustebkite, kai Britanijoje pastebėsite, kad tai, ką žinote kaip Caribou, yra vadinama šiaurės elniu. Kai lankotės Europoje, jis vadinamas visai kitas pavadinimas, kuris yra iraniečių kalba ir išvertus į anglų kalbą reiškia „galvijai“. Tai taip pat prasminga, atsižvelgiant į tai, kad tam tikru metu šiaurės elniai buvo prijaukinti gyvūnai kailiui, pienui, transportavimui ir mėsai Rytų Europoje.

Sunku pasakyti elnio lytį

Šiaurinio elnio patinas augina ragus, tačiau tai tinka ne visoms rūšims. Tas pats atvejis galioja ir moteriai; nors kai kurios iš jų turi ragus, kai kurios rūšys jų neturi. Kai kuriais tam tikrais sezonais šiaurės elnių rūšį galite nustatyti patikrinę ragus, nes patinai neteks ragų pavasarį arba žiemą, o patelės išmes savo elnių vasarą. Palyginimui, patinai yra didesni nei patelės kūno dydžiu. Tačiau yra tikimybė, kad sutiksite labai didelę patelę ir labai mažą patiną. Tikrai atskirti patelę nuo patino yra sunki užduotis.

Per poeziją elniai buvo susieti su Kalėdų Seneliu

Prieš Moore’o eilėraštį apie Santa Nikolajaus apsilankymą 1823 m., Kalėdų Senelis ir šiaurės elniai nebuvo susiję. Taigi būtent Moore’o eilėraštyje žmonės pradėjo sieti Kalėdų senelį su šiaurės elniais.

Šiaurės elniams lemta gyventi šaltoje, priešiškoje aplinkoje:

Sunku gyventi tundroje, bet šiaurės elniai ten gyvena sklandžiai. Taip yra todėl, kad jie turi nuostabų evoliucinį patobulinimą su savo nosimi, todėl lengvai prisitaiko. Puikią izoliaciją užtikrina puikus jų kailis, dėl kurio jie taip pat plūduriuoja vandenyje. Tai labai svarbus jų kailio vaidmuo, nes jie dažniausiai keliauja, migruodami kerta ežerus ir upes. Taip, dabar žinote faktus apie garsųjį šiaurės elnį Kalėdų Senelio istorijoje. Pasidalinkite tuo pačiu su draugais ir artimaisiais socialinėje žiniasklaidoje.

Parašykite komentarą