Mabono / rudens lygiadienio dvasinė prasmė ir aiškinimas

Tai šventė, žyminti raganų kalendorinių metų rudens pradžią, paprastai švenčiama apie rugsėjo 21 d.

Daugelyje sričių būtent tada pradeda pastebimai keistis metų laikai. Staiga pradeda keistis lapų spalva, dangus tampa vis labiau oranžinis, o naktis ir diena vėl yra tobuloje pusiausvyroje, panašiai kaip per pavasario lygiadienį. Kur pavasario lygiadienis yra jaunatviškesnis, rudens lygiadienis turi labiau subrendusią reikšmę. Šiuo metu derliaus nuėmimas baigtas, o dabar laikas pailsėti ir vėl ruoštis ateinančiai žiemai.

Tai paprastai vadinama Raganų Padėkos diena, nes mūsų pasėliai tiek fiziškai, tiek metaforiškai yra paruošti mėgautis, todėl jaučiamas laimingas apsirijimas ir priaugami keli papildomi kilogramai, už kuriuos išreiškiamas didelis dėkingumas. Metaforiškai tai metų laikas būti dėkingam už tai, ką sugebėjote nuveikti per vasaros mėnesius.

Atpažinti, kas neaugo, o kas nebereikalauja energijos. Pagal mitą tamsos valdovai nusileidžia į požemį ir kovoja dėl to, kas išliks. Žinoma, Holly King visada laimi ir visada ateina žiema, tačiau kova turi tęstis kiekvienais metais, kad galėtume mokytis ir augti.

Mabono istorija

Mabonas yra lygiadienio krioklys, kuris buvo švenčiamas ir pavadintas tuo pačiu vardu vadinamo keltų dievo vardu. Nors tai yra mažesnis šabas, jis vadinamas skirtingais pavadinimais. Kadangi dauguma Europos valstiečių nebuvo pasiekę tikslios datos, kada galėtų būti švenčiamas lygiadienis, jie pasirūpino, kad jie švęstų nustatytą kalendorinę datą – rugsėjo 25 d. Tada ji buvo sukrikščioninta Mykolo vardu ir buvo manoma, kad tai arkangelo Michailo šventė; mokėtini nuomos mokesčiai ir sutartys buvo sumokėtos būtent šią dieną, taip pat per Velykas.

Diena ir naktis yra padalintos po lygiai ir šiuo konkrečiu metu kiekvienas akimirką apmąsto artėjančią tamsą. Taip pat dėkojama už nykstančią saulės šviesą, nes nuimtas derlius saugomas. Druidai pagerbia žaliąjį žmogeliuką, kuris paprastai vadinamas miško dievu, ir švenčia medžiams siūlydami gėrimus. Kitos dovanos, kurios šiuo metu laikomos geriausiomis, yra žolelės, sidras, vynas ir trąšos. Wiccans senstanti deivė taip pat švenčiama Mabone, kai ji iš Motinos perduodama Kronui, o dievas ruošiasi mirčiai ir atgimimui.

Mabonas yra laikas, kai žmonės tiesiog atsipalaiduoja mėgaudamiesi asmeninio derliaus laimėjimais, kai jie vargsta savo žemėje, kuria šeimas, užsiima savo darbu ar tiesiog susidoroja su dienos veikla. Pilnatis, kuri pasirodo lygiadienio metu, paprastai vadinama derliaus mėnuliu, nes ūkininkai visą naktį nuima derlių, kai jiems padeda pilnaties mėnulio šviesa.

Vyno mėnulis taip pat žymimas rugsėjį, tai yra mėnulio ciklas, kai vynuogės paprastai surenkamos iš užkampių, spaudžiamos ir laikomos toliau, kad vėliau taptų vynu. Senovės pagonys vynuoges ir vynus laikė šventais. Šio amžiaus pagonys vynuoges ir vyną gerbė kaip atgimimo ir virsmo simbolį. Dievas ir deivė paprastai siejami su vynais su duona, sukurta iš derliaus.

Pagal seną mitą, Mabonas yra metų diena, kai tamsos dievas, kuris yra šviesos dievo dvynys, nugali jį, pakeisdamas jo ego. Rudens lygiadienis ištisus metus yra vienintelė diena, kai Llew šviesa atrodo pažeidžiama ir yra tikimybė, kad ją galima nugalėti. Jei astrologija naudojama kaip vadovas ir metafora, nesunku paaiškinti, kad šią konkrečią dieną Llew stovi ant rudens lygiadienio ir Svarstyklių pusiausvyros, viena koja ant vasaros saulėgrįžos/vėžio katilo, o kita – ant vasaros saulėgrįžos/vėžio katilo. žiemos saulėgrįžos ožka/Ožiaragis. Mergelė Mergelė jį išduoda ir tada jis paverčiamas Skorpionu.

Tikimės, kad jums patiko šis straipsnis. Prašome paremti mus spausdami like Facebook. Iš anksto dėkoju.

Parašykite komentarą