Ką reiškia sapnuoti narkotikus?

Ką reiškia su narkotikais susiję sapnai?

Jei sveikstate (arba kas nors, ką mylite), galbūt sapnuojate ryškius sapnus apie narkotikų ir alkoholio vartojimą. Nors sapnai apie gėrimą / narkotikų vartojimą (DDUD) gali kelti nerimą, iš tikrųjų tai dažnas reiškinys. Štai išsamesnis žvilgsnis į šį reiškinį ir ką jis reiškia.

Apie piktnaudžiavimą narkotinėmis medžiagomis ir sapnus

Remiantis žurnale „The Journal of Substance Abuse Treatment” paskelbtais tyrimo duomenimis, maždaug trečdalis sveikstančių suaugusiųjų teigia, kad nustoję vartoti narkotikus ir alkoholį sapnuodavo sapnus, susijusius su narkotikų ir alkoholio vartojimu.

Tyrimui vadovavęs daktaras Džonas F. Kelis (John F. Kelly), kuris taip pat yra Harvardo medicinos mokyklos priklausomybių medicinos srities psichiatrijos docentas Spallinas (Spallin Associate Professor of Psychiatry in the Field of Addiction Medicine), aiškina: „Anekdotiniu būdu sapnai apie alkoholio ir narkotikų vartojimą yra žinomas reiškinys tarp sveikstančių žmonių.”

Tiesą sakant, nepriklausomai nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo sutrikimo pobūdžio – ar tai būtų alkoholis, kanapės, kokainas, ar heroinas – šie sapnai paprastai turi bendrą modelį. Pirmiausia asmuo sapnuoja, kad geria arba vartoja narkotikus. Tada jis patiria įvairių emocijų, įskaitant netikėjimą, baimę, kaltę ir gailestį. Galiausiai atsibudęs žmogus su palengvėjimu suvokia, kad tai buvo tik sapnas.

Pasak Kelly, tyrimo tikslas? „Atsižvelgiant į tai, kad tokie sapnai gali labai sunervinti, daugiau informacijos galėtų padėti gydymo paslaugų teikėjams, sveikstantiems asmenims ir jų šeimoms žinoti, ko tikėtis ateityje.”

Moteris praktikuoja jogą lauke.Su narkotikais susijusių sapnų supratimas

Tyrimas atskleidė keletą įdomių išvadų. Pirmiausia buvo nustatyta, kad kuo ilgiau asmuo sveiksta, tuo rečiau sapnuoja sapnus. Šie sapnai taip pat buvo dažnesni žmonėms, kurių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ir piktnaudžiavimo istorija buvo sunkesnė. Pavyzdžiui, asmenys, kurie psichoaktyviąsias medžiagas vartojo 10 ar daugiau kartų, dažniau pranešė apie DDUD. Be to, ankstyvas amžius, kai pradėta svaigintis, taip pat buvo susijęs su dažnesniais neseniai patirtais DUDD. Tačiau ryšys su kitais veiksniais, tokiais kaip demografiniai duomenys, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo istorija, gydymo ir sveikimo paslaugų naudojimas ir tai, ar asmuo laiko save sveikstančiu ar buvusiu sveikstančiu, nenustatytas.

„Nustatėme, kad sveikstantys asmenys, kurie pranešė apie bent vieną tokį sapną, praeityje buvo gavę gydymo ir savitarpio pagalbos organizacijų pagalbą, o tai rodo rimtesnį klinikinį sutrikimą ir poveikį centrinei nervų sistemai”, – tęsia Kelly.

Kelly taip pat teigia, kad šių sapnų sumažėjimas yra daug žadantis ženklas. „Ryšys tarp mažėjančio šių sapnų dažnumo ir sveikimo trukmės rodo, kad kūnui ir protui palaipsniui prisitaikant prie abstinencijos ir naujo gyvenimo būdo, psichologinis nerimas dėl atkryčio mažėja”, – sako jis.

Kelly taip pat atkreipia dėmesį į REM ir giliųjų bangų miego pokyčius, kurie gali rodyti „gijimo procesą ir smegenų bei proto stabilizavimąsi”, kuris vyksta laikui bėgant sveikstant.

Išvada apie DDUD? Jei juos patiriate sveikimo metu, tai yra natūrali ir normali proceso dalis. Nors 

Parašykite komentarą