Šventasis Florijonas: Šventųjų žodynas | Auntyflo.com

Teigiama, kad šventasis Florianas gyveno iki 304 metų.

Galima sakyti, kad jis yra krikščionių šventasis, kuris taip pat yra kaminkrėčių, ugniagesių, Austrijos Linco ir muilo gamintojų globėjas. Kartu su šventuoju Leopoldu jis yra šventasis Aukštutinėje Austrijos dalyje. Teigiama, kad šventasis gyveno Romos imperatorių Maksimiliano ir Diokletiano valdymo laikais. Teigiama, kad jis taip pat buvo Romos imperijos armijos vadas, kuriam buvo paskirta Romos imperijos provincija, kuri buvo žinoma kaip Noricum, kitas tuometinio šventojo vaidmuo buvo ugniagesių brigadų organizatorius.

Prašyti peticijų dėl šių dalykų:

  • Apsauga nuo pavojų.
  • Šventė: Gegužės 4 d.
  • Diena: sekmadienis.
  • Žvakė / emblema: Raudona arba oranžinė. Deganti žarna.
  • Reikalai, susiję su: Apsaugoti namus nuo gaisro ir apsaugoti nuo pavojų.

Romos imperija buvo tikrai nedora, nes siekė visiškai panaikinti krikščionybę iš savo jurisdikcijos srities. Tada jie išsiuntė vyrą, žinomą kaip Akvilinas, kad pagal valią įvykdytų mirties bausmę krikščionims. Kartą Akvilinas įsakė Florijonui pataikauti kai kuriems romėnų dievams, kaip pagal romėnų religiją.

Kadangi jis buvo žmogus, tvirtai tikintis Viešpačiu, jis atsisakė tai daryti ir dėl to, kaip reikalauja įstatymas, jį turėjo sumušti kareiviai. Kareiviai nusprendžia jį sumušti naudodami daugybę ginklų, tarp kurių buvo lazdos ir smaigaliai, taip pat ugnis, kad jį kankintų, tikėdamiesi, kad jis gali pasmerkti krikščionybę, bet negalės pasmerkti lordo. Tada jie jam įvykdė mirties bausmę, užrišdami akmenį ant kaklo ir paskandinę Enns upėje. Vėliau moteris, žinoma kaip Valerai, teigė mačiusi Floriją, sakiusią, kad sapne jį reikia tinkamai palaidoti.

Garbinimas

Šventasis Florijonas buvo gerbiamas įvairiose Europos vietose, įskaitant Vidurio Europos šalis. Pavyzdžiui, Austrijoje miestas, žinomas kaip Sankt Florian, buvo pavadintas jo garbe. Legendoje rašoma, kad jis buvo palaidotas mieste, pavadintame Švento Florijono vienuolyne, ir kad būtent po laidojimo miestas išdygo. Teigiama, kad popiežius Liucijus III 1184 m. išsiuntė kai kurias šventojo Florijono relikvijas Lenkijos Kazmirui II ir Krokuvos vyskupui. Tai leidžia Krokuvai pareikšti pretenzijas dėl kai kurių jo relikvijų.

1935 m. buvo aptikta Josef Josephu pastatyta šventojo Florijono statula. Statula stovėjo prie gaisrinės Vienoje, sakoma, kad gaisrinė yra pagrindinėje miesto aikštėje. Per Antrąjį pasaulinį karą bombarduojant miestą, statula buvo perkelta į muziejų.

Manoma, kad prašymas įsikišti esminio šventojo buvo viena iš praktikų, kurios buvo taikomos įvardijant žmones katalikų dominuojamose vietovėse. Vienas iš jų buvo pasirinkti šventąjį, kuris, atrodo, apsaugotų juos nuo pagrindinių baimių, pavyzdžiui, buvo galima pasirinkti šventąjį, kuris apsaugotų juos nuo ugnies, gyvūnų ir daugelio kitų. Šventojo Florijono vardas buvo plačiai naudojamas daugelyje Vokietijos imperijos vietų; praktika reikalauja, kad bent vieną vyrišką vaiką būtų pavadintas Florianu.

Parašykite komentarą