Žaliojo triukšmo privalumai | Miegas

Kai kas sako, kad žalia yra gamtos, naujos pradžios, energijos ir paties gyvenimo spalva. Tačiau galbūt nežinote, kad žalia spalva gali padėti miegoti – bent jau garso forma! Kaip? Na, žalias triukšmas yra baltojo triukšmo atmaina, randama dažnių spektro viduryje, tačiau jame yra daugiau nei tik spalvos pasikeitimas. Tiesą sakant, kai kurie žmonės tai laiko „pasaulio foniniu triukšmu“!

Kalbant apie tai, kaip tai skamba? Pagalvokite apie tai, kad tai skamba kažkur tarp vandenyno bangų, ventiliatoriaus, televizijos statinio ir minios besidžiaugiančių sporto gerbėjų. Dar geriau, tai taip pat technika, kuri turi pranašumų ne tik prieš miegą. Štai ką dar turėtumėte žinoti apie žaliąjį triukšmą ir kaip jis gali padėti geriau išsimiegoti.

Taigi, kas tiksliai yra žalias triukšmas?

Įvairių tipų triukšmas pasižymi skirtingomis spalvomis ir savybėmis: balta, rožinė, ruda, juoda, mėlyna, jūs suprantate. Žaliasis triukšmas yra dar vienas iš šių tipų ir tuo pačiu išskirtinis. Daugelis garso dažnių, susijusių su realia gamta, pavyzdžiui, kriokliais ir upėmis, naudojami žaliajame triukšme. Žalia yra ne tik gamtos spalva – tai ir gamtos garsas, nors „žalias triukšmas“ techniškai nėra oficialus terminas. Jo dažnių diapazonas taip pat nėra ypač didelis, tik apie 500 Hz, o jo padėtis dažnio centre yra tai, kas sukelia tuos gamtos garsus.

Kam dar naudojamas žalias triukšmas?

Kadangi jis primena tą raminantį jausmą, kai girdi bangų trenksmas paplūdimyje ar krioklys, jis gali būti naudojamas kaip miego priemonė. Žalias triukšmas gali ne tik padėti geriau išsimiegoti, bet ir būti naudingas, kai reikia atlikti reikalus, ypač jei turite krūvą darbo užduočių arba turite parašyti didžiulį rašinį mokyklai. kitą dieną. Žalias triukšmas puikiai blokuoja išorinį triukšmą, kuris gali atitraukti jūsų dėmesį, dar vadinamas „garso maskavimu“. Šio tipo triukšmą taip pat naudojo kai kurie skaitmeninių ryšių profesionalai, norėdami išbandyti garso grandines ir ryšio kanalus.

Kuo žaliasis triukšmas naudingas miegui?

Žalias triukšmas gali padėti nuraminti ir atsipalaiduoti, kai ruošiatės miegoti. Įjungti žalią triukšmą fone ypač naudinga tiems, kurie nori, kad einant miegoti fone skambėtų aplinkos garsai, net jei tai tik ventiliatoriaus garsas. Kadangi tai taip pat yra tik maždaug 500 Hz, žalias triukšmas turi palyginti nedaug bangos formos virpesių per sekundę. Iš esmės šis dažnis yra pakankamai žemas, todėl mažai tikėtina, kad jis bus per garsus jūsų ausims, kol jūs užmiegate – kuo garsesni dažniai, tuo jautresni esame jiems. Kitaip tariant, žalias triukšmas bene labiausiai atpalaiduoja iš garso spalvų!