Čakrų paaiškinimas: kaip jas suderinti

Čakra yra židinio energijos taškas, esantis jūsų kūne. Terminas čakra kilęs iš sanskrito žodžio, reiškiančio ratas. Jie taip pavadinti, nes manoma, kad jie sukasi energijos ratus, kurie turi išlikti atviri ir suderinti jūsų kūne.

Bet kaip čakros gali paveikti jūsų savijautą? Subalansuota, suderinta ir atblokuota energija laisvai teka per čakras, harmonizuodama jūsų kūną, protą ir dvasią.

Šie energijos centrai gali veikti priešingai, kai yra užblokuoti arba išbalansuoti. Nutrūkęs energijos srautas sėja nesantaiką ir gali sukelti specifinių psichinių, fizinių ir dvasinių problemų.

Laimei, suderinti ir subalansuoti čakras nėra sudėtinga. Reikia iš esmės suprasti, kas tai yra, kaip energija teka ir kaip nustatyti ir ištaisyti užsikimšimus bei disbalansą.

Čakrų istorija

Anksčiausiai čakras paminėtos jogos upanišados maždaug 600 m. pr. Kr. Jogos upanišados yra senovės sanskrito tekstai, kuriuose aprašoma daugybė induizmo filosofijų ir praktikų. Čakra sanskrito kalba reiškia ratą, nurodant besisukantį energijos centrą kūne.

Ankstyvosios budizmo tikėjimo sistemos taip pat apėmė čakras, tačiau su tam tikrais skirtumais, įskaitant tik penkis kūno centrus.

Ankstyvuosiuose sanskrito tekstuose, kuriuose minimos čakros, jos vadinamos tikrosiomis kūno vietomis ir subjektyviomis meditacijos vizualizacijomis.

Daugelis tradicinių jogos praktikų yra nukreiptos į energijos srauto per čakras keitimą. Tai asanos, pozos, kvėpavimo pratimai, vizualizacijos ir mantros.

Čakrų tradicijos yra senovės Indijoje, tačiau tik neseniai išpopuliarėjo Vakaruose. Čia augant jogos populiarumui, žmonės sužinojo apie čakras ir jas apėmė. 1919 metais sero Johno George’o Woodroffe’o paskelbtas tekstas Vakarų auditorijai išvertė keletą senovinių tekstų, todėl susidomėjimas čakromis išaugo.

Kokios tavo 7 čakros?

Įžymią induizmo ir jogos čakrų sistemą sudaro septyni židinio taškai, pradedant nuo stuburo pagrindo iki galvos vainiko:

Šaknies čakra (Muladhara)

Šaknies čakra yra jūsų stuburo apačioje ir yra jūsų pagrindas, pirmoji čakra. Sakoma, kad jis išsivysto ankstyvame gyvenime, vaikystėje. Čakros spalva yra raudona, susijusi su žemės stichija, o akmenys yra hematitas, oniksas ir raudonasis jaspis.

Kaip ir pastato pamatas, kai šaknies čakra padeda jaustis pagrįstam ir leidžia jaustis stabiliai bei saugiai. Jis užtikrina saugumą ir yra susijęs su pagrindiniais poreikiais, tokiais kaip maistas, vanduo ir pastogė.

Subalansuota šaknų čakra taip pat turėtų padėti jausti ryšį su gamta ir natūralia gyvenimo tėkme. Jis palaiko jūsų psichinę gerovę, leisdamas jaustis saugiai ir saugiai.

Sakralinė čakra (Svadistana)

Sakralinė čakra yra šalia bambos apatinėje pilvo dalyje ir suteikia tiek kūrybinės, tiek seksualinės energijos. Jame yra aistros, emocijos ir malonumai, nesvarbu, kas teikia fizinį ir emocinį džiaugsmą. Sakralinės čakros spalva yra oranžinė, vandens elementas, karneolis ir tigro akis.

Esant pusiausvyrai, Svadishthana čakra padeda jaustis gerai ir pasitikėti savimi. Tai skatina kūrybiškumą, džiaugsmą, gausą ir bendrą gerovę. Turėtumėte jaustis patenkinti gyvenimu, jaustis patenkinti pokyčiais ir atjaunėję, kai sakralinė čakra teka laisvai.

Saulės rezginio čakra (Manipurna)

Trečioji čakra yra tarp bambos ir šonkaulių viršutinėje pilvo dalyje. Tai suteikia jums savigarbos, pasitikėjimo ir savo gyvenimo kontrolės jausmą. Saulės rezginio čakros spalva yra geltona, ugnies elementas, gintaras, piritas ir citrinas.

Ši čakra yra galios, transformacijos, veiksmo, valios ir savigarbos vieta. Tai suteikia tikslo jausmą ir, kai yra subalansuotas, gali jausti vidinę ramybę ir padėti įveikti iššūkius.

Manipura yra svarbi siekiant suteikti jums tikslo jausmą ir pasitikėjimą bei valią kontroliuoti savo gyvenimą ir veiksmus.

Širdies čakra (Anahata)

Krūtinės centre, kur jaučiate savo širdį, yra jūsų širdies čakra, ketvirtoji čakra. Jūsų gebėjimas mylėti ir užjausti kitus kyla iš šio šaltinio. Anahatos spalva yra žalia, o kartais ir rausva. Jis siejamas su oru ir mineralais nefritu, malachitu ir rožiniu kvarcu.

Kaip ir žalia spalva, širdies čakra yra susijusi su gausa. Jis valdo meilę, laimę, pusiausvyrą, gydymą ir santykius. Anahata yra dvasinė kūno vieta ir energijos srautas per čakras. Jis jungia apatinę ir viršutinę čakras ir yra ypač svarbus gerai fizinei sveikatai.

Pusiausvyra širdies čakroje padidina jūsų užuojautą kitiems ir leidžia mylėti visapusiškai. Tai suteikia jums vidinės harmonijos jausmą ir pagerina psichinę sveikatą per meilę ir sveikus santykius.

Gerklės čakra (Visuddha)

Kaip rodo pavadinimas, penktoji čakra yra jūsų gerklėje. Tai padeda bendrauti su kitais ir išreikšti save. Gerklės čakros spalva yra mėlyna. Jo elementas yra eteris ir mineralai lapis lazuli, akvamarinas, mėlynas nėrinių agatas ir kianitas.

Galite visiškai išreikšti save, kai turite gerą gerklės čakros pusiausvyrą. Galite greitai pasakyti savo vidinę tiesą sau ir kitiems. Tai taip pat padeda būti geru klausytoju. Tai yra sąžiningumo vieta tarp čakrų.

Kaip bendravimo centras, pusiausvyra gerklės čakroje skatina ne tik kalbėti ir klausytis. Tai leidžia apdoroti informaciją ir simbolius bei suprasti meną ir kūrybiškumą. Kai kuriems žmonėms ši čakra netgi užsiima aukštesnėmis bendravimo formomis, tokiomis kaip telepatija.

Trečiosios akies čakra (Ajna)

Trečioji akis yra tiesiai tarp jūsų akių. Tai suteikia jums intuiciją ir vaizduotę. Trečiosios akies čakros spalva yra indigo. Jis siejamas su šviesa, ametistu, labradoritu ir violetiniu fluoritu.

Turėdami pusiausvyrą trečiosios akies čakroje, turėtumėte pasikliauti savo intuicija ir pasinaudoti ja, kad gautumėte patarimų. Trečioji akis taip pat yra tiltas tarp savęs ir išorinio pasaulio. Tai padeda pamatyti pasaulį tokį, koks jis yra. Kai ši čakra yra subalansuota, jūsų neapgaus dramatizmas ar iliuzijos.

Ajna čakra yra išminties, sapnų, vizijų ir dvasinės krypties vieta. Šią čakrą galite naudoti norėdami sustiprinti ir pakeisti sąmonę meditacijų metu.

Karūnos čakra (Sahasarara)

Tiesiai jūsų galvos viršuje yra septintoji čakra, jūsų karūnos čakra. Tai atsakinga už jūsų dvasinį ryšį su savimi ir kitais. Karūnos čakros spalvos yra balta ir violetinė. Jis nesusijęs su jokiu fiziniu elementu, tik su dvasine ir dieviška sąmone. Geriausi mineralai karūninei čakrai yra skaidrūs, įskaitant kvarcą ir selenitą.

Tai aukščiausia čakra; karūna yra jūsų kūno ir aukščiausios sąmonės viršuje. Tai reiškia potencialą visiškai dvasiškai susieti su savimi, kitais, visata ir dieviškumu.

Karūnos čakra taip pat atspindi visišką moteriškumo ir vyriškumo pusiausvyrą. Jis susijęs su jūsų tikruoju tikslu, viršsąmone ir nušvitimu.

Tyrimai parodė, kad šios septynios čakros yra glaudžiai susijusios su žmogaus psichologija. Jie yra sujungti su jūsų kūno nervų centrais, liaukomis ir net pagrindiniais organais.

Kaip sužinoti, ar jūsų čakros yra nesubalansuotos?

Jei viena iš jūsų čakrų yra nesuderinta, ji gali būti pernelyg aktyvi ir tekėti per laisvai arba nepakankamai aktyvi, o energijos srautas yra užblokuotas arba apsunkintas. Šis pusiausvyros praradimas gali paveikti gyvenimo sritį, už kurią jis atsakingas, sukelti psichinės sveikatos problemų ir fizinių simptomų.

Pavyzdžiui, nepakankamai aktyvi širdies čakra gali sukelti drovumo ar vienišos jausmą. Tačiau pernelyg aktyvi širdies čakra gali priversti jus griežtai vertinti kitus arba turėti didelių lūkesčių iš kitų žmonių. Tai tik dalis jo galimų padarinių.

Nesubalansuota čakra gali paveikti šalia esančias kūno dalis – ne tik emocijas. Nors yra…

Parašykite komentarą