Elžbietos prietarai: prietarų žodynas | Auntyflo.com

Elžbietos laikų prietarai jau seniai buvo populiariausi visų laikų prietarai.

Šiuo laikotarpiu žmonės bijojo būti apkaltinti raganomis ir pačios raganavimo baimės. Moterų, apkaltintų ragana, skaičius buvo didelis. Pavyzdžiui, iš 270 kaltinimų beveik 247 buvo moterys, o tik 23 – vyrai. Būtent šiuo laikotarpiu žmonės dėl bet kokių nelaimingų atsitikimų kaltino raganų darbą – nuo ​​nepaaiškinamos ligos, buboninio maro ir mirties. Visada kaltinamos senos, neturtingos ir neapsaugotos vienišos, išmintingos moterys ar našlės. Dėl raganų baimės Elžbietos laikų prietarai tapo populiarūs. Štai keletas populiariausių Elžbietos laikų prietarų, apie kuriuos turėtumėte žinoti:

1. „Palaimink tave“, kai čiaudi: Elžbietos laikais buvo tikima, kad kiekvieną kartą, kai žmogus atidaro burną čiaudėti, velnias patenka į jų kūną. Tai privertė žmones pasakyti „palaimink tave“, kad išvengtų bet kokios galimos žalos. Buvo tikima, kad palaiminimas privertė velnią bėgti, nes jokiu būdu velnias nepasiliks toje vietoje, kur krikščionys laimino vieni kitus. Šiais laikais tai darome kaip mandagų būdą paguosti vienas kitą nuo čiaudulio. Elžbietos laikais anglai saugodavo vieni kitus nuo nelaimių. Jie manė, kad tai yra geriausia pusiausvyra tarp gėrio ir blogio, ir ji apėmė dvasinį pasaulį. Tais laikais buvo tikima, kad bet koks čiaudėjimas atneš nelaimę, nebent pasakytų „palaimink tave“.

2. Simpatinis magiškas gydymas: Simpatinę magiją 1889 m. sukūrė seras Jamesas George’as Frazeris. Iš esmės magiškas darbas susijęs su poppetėlių arba vudu lėlių kūrimu, kad būtų sukurti magiški burtai. Labai daug dėmesio skiriama susirašinėjimui. Tai reiškia, kad žmogus gali turėti įtakos, jei jis gali sukurti panašų objektą. Lėlės sukurtos taip, kad reikštų ką nors, kas turi būti prakeikta. Arba kai kurie okultiniai darbuotojai naudoja priešingai. Taigi geras darbas ateina iš tokio tipo susirašinėjimo magijos. Manoma, kad šioje magijos šakoje bus naudojamos įvairios žolelės.

Anglijoje šis magijos tipas datuojamas ikikrikščioniškuoju laiku. Bronzos amžiuje gyvavusių keltų genčių tikėjimai; anglosaksai, atsilikę nuo romėnų nuvertimo; romėnai, užkariavę keltus; vikingų plėšikai, kurie IX amžiuje užpuolė didžiąją Anglijos dalį, visi tikėjo šiuo prietaru ir jis tebeegzistuoja. Kiekvienas iš aukščiau paminėtų atnešė tam tikrą magišką tikėjimą. Romėnai turėjo prietarų, susijusių su metalais ir spalvomis; Keltai laikėsi prietarų, susijusių su galia, slypinčia varduose, numerologijoje ir susižavėjimu žolelių magija; saksai tikėjo ženklų skaitymo ir gyvūnų magija; o danai tikėjo giedojimu ir laimingais skaičiais. Bėgant amžiams, krikščionybės ir prietarų mišinys sukūrė keistus papročius, kurie šiuo metu praktikuojami Anglijoje.

Daugiau prietarų, kurie buvo įtraukti į krikščionybę, pavyzdys yra rąsto deginimas; tai buvo įprasta Saksonijos viduržiemio šventėse Yule ir šią tradiciją vis dar laikosi krikščionys per Kalėdų šventes. Įspūdingi Elžbietos laikų prietarai apima:

3. Puodo maišymas: Elžbietos laikais buvo tikima, kad maišydami puodą maisto prieš laikrodžio rodyklę, atnešite nesėkmę sau ir visiems, kurie valgė puodo turinį. Jei nepasisekė maišyti netinkama kryptimi, maistas bus išpiltas.

4. Dalykai, kurie atnešė nesėkmę: Buvo manoma, kad atvirų durų palikimas už savęs, Mėnulio užtemimas, povo plunksnos laikymas, keliu kertanti katė ar druskos išsiliejimas sukelia nesėkmę ir to reikia vengti bet kokia kaina.

5. Kalinio ranka: Tai vienas iš senų visų laikų Elžbietos laikų prietarų, pagal kurį manoma, kad mirties bausme įvykdyta kalinio dešinė ranka buvo sėkmės ženklas, nes ji turėjo nepaprastų galių, pavyzdžiui, sugebėjo išgydyti, o kas ją turėjo, galėjo atskleisti paslaptį.

6. Raganų prietaras – raganų medžioklė!Buvo tikima, kad raganos egzistavo ir šios eros gali burti gyvybę. Jų burtai buvo tokie sunkūs, kad daugeliu atvejų baigdavosi mirtimi. Viskas, kas neturėjo paaiškinimo, buvo automatiškai apkaltinta raganomis, įskaitant mažą derlių. Norėdami parodyti, kaip šie anglai tikėjo raganavimu, 1563 m. buvo priimtas raganavimo įstatymas, o tai reiškia, kad kiekvienas, užsiimantis raganavimu, iššaukiančiu piktąsias dvasias, buvo kaltas dėl žmogžudystės. Buvo tikima, kad raganos turi galią skristi šluotų kotais. Buvo manoma, kad jie gali pasikeisti į įvairius gyvūnus, tokius kaip šunys, katės ar net varnas. Buvo manoma, kad raganos katilą arba didelį juodą puodą virdavo ar gamindavo stebuklingus gėrimus.

7. Plaukų slinkimas: Buvo manoma, kad plaukų slinkimas yra nesėkmės ženklas, rodantis, kad netrukus susidursite su finansine suirute ir (arba) sveikatos problemomis. Raudoni plaukai simbolizavo, kad žmogus yra žemo būdo –

8. Jūreiviai ir auskarai: Buvo manoma, kad jūreivių nešiojami auskarai su žiedais atsirado dėl Elžbietos laikų prietaro. Jie buvo dėvimi, kad nebūtų galima nuskęsti į jūrą, taip pat šie auskarai buvo dėvimi kaip apsauga nuo nusikalstamo pasaulio, auksas buvo naudojamas už bilietus.

9. Asmens, kuriam netrukus bus įvykdyta mirties bausmė, palietimas: Buvo tikima, kad prisilietimas prie žmogaus, kuriam kaip tik buvo įvykdyta mirties bausmė, ant tavęs kvėpuojančios karvės ar net spjaudant į ugnį, slypi magija. Visa tai, kas paminėta, buvo siejama su sėkme.

10.Septynių magija: Buvo tikima, kad septintokai šeimoje gimę sūnūs su savimi nešiojasi visas antgamtines galias. Kiti sėkmės kerai buvo rasti sidabre, geležyje, tekančiame vandenyje, druskoje ir ugnyje. Iš tiesų Elžbietos epocha atnešė tiek daug prietarų, kai kurių vis dar laikomasi ir šiandien. Pasidalinkite šiuo straipsniu Facebook arba Twitter.

Parašykite komentarą