Ką reiškia, jei sapne iškrenta dantys, ir ką su tuo daryti?

 

Tie, kurie tiki, kad sapnai turi prasmę, ištyrė kai kurias dažniausiai pasitaikančias sapnų temas, kad išsiaiškintų, kodėl jos tokios paplitusios. Vienas iš jų nagrinėtų sapnų tipų? Sapnas, kad krenta arba genda dantys. Taip, tai sapnuojate ne tik jūs!

nurodė, kad bent kartą yra patyrę sapnus apie dantis. Tyrėjai nagrinėjo galimybę, kad šis sapnas gali būti susijęs ir su dantų problemomis, ir su psichologiniais sunkumais, tačiau aiškaus atsakymo nerado. Taip gali būti todėl, kad sapnai nebūtinai turi tik vieną reikšmę. Pasak psichologo ir sapnų eksperto daktaro Rubino Naimano, interpretuojant sapną svarbiau įvertinti emociją, kurią jums sukelia jo simbolika. Tai labiau asmeniška nei pažodiška. Atsižvelgdami į tai, pateikiame penkias dažniausiai pasitaikančias interpretacijas, ką gali reikšti populiarus sapnas „iškritę dantys”:

galimos sapnų apie iškritusius dantis interpretacijos:

Mūsų budriame pasaulyje dantys paprastai tiesiog neiškrenta, todėl šis sapnas yra itin keistas ir gali prieštarauti teorijai, kad sapnai visų pirma yra atminties įtvirtinimo priemonė. Remiantis nuostata, kad sapnai labiau atspindi jausmus nei tiesioginę simboliką, gali būti, kad iškritę dantys gali reikšti pasitikėjimą savimi ir savigarbą. Juk argi nesijaustumėte šiek tiek nesaugūs, jei staiga iškritę ar sugedę dantys būtų iškritę? Kai kitą kartą sapnuosite šį sapną, pagalvokite apie bet kokias savo gyvenimo sritis, kuriose jaučiate gėdą ar abejojate savimi.

Atgimimas arba transformacija

Garsus psichiatras Carlas Jungas išpopuliarino teiginį, kad iškritę dantys taip pat gali reikšti atgimimą arba transformaciją. Kas nutinka, kai vaikystėje iškrenta dantys? Vėliau išdygsta suaugusiųjų dantys. Taigi dantų iškritimas sapne gali būti ne blogas ženklas, o greičiau augimo ar teigiamų pokyčių ženklas.

Kontrolės trūkumas

Žinoma, dar viena populiari mintis yra ta, kad dantų netekimas sapne reiškia kontrolę – arba jos trūkumą. Galima drąsiai teigti, kad tikriausiai nepasirinktumėte, kad dantys iškristų naktį. Todėl sapnuodami šį sapną galbūt norėtumėte savęs paklausti, ar jūsų gyvenime vyksta kas nors, dėl ko jaučiatės bejėgiai, pavyzdžiui, problema, kuri nepriklauso nuo jūsų, arba staigus didžiulis pokytis.

Praradimo ar sielvarto jausmas

Dantų netekimas sapne taip pat gali reikšti kitokią netektį ar net sielvartą. Neabejotinai liūdna sapnuoti, kad „praradote” dantis, taigi, gal neseniai praradote ką nors kita? Jei pasąmonė bando įsisąmoninti realiai patirtą netektį, sapnuodami galite prarasti kitus dalykus.

Ar tai gali būti tiesioginės dantų problemos?

Galiausiai yra galimybė, kad šis sapnas susijęs su tiesioginėmis dantų problemomis. Atlikdami tyrimą „Frontiers in Psychology”, mokslininkai iš tiesų nustatė, kad sapnai apie dantis dažnai koreliuoja su dantų dirginimu pabudus. (Ar kas nors per miegus griežia dantimis?) Tačiau sunku pasakyti, ar dantų problemos, pavyzdžiui, griežimas dantimis, sukėlė sapną, ar sapnas sukėlė dantų problemas. Vis dėlto gali būti, kad protas gali iškreipti skausmą ir įtraukti jį į sapnus.

Ką daryti, jei vis sapnuojate sapną.

Pasak Naimano, bet koks pasikartojantis sapnas, ypač toks, kuris suvokiamas kaip neigiamas ar gąsdinantis, yra ženklas, kad jums sunkiai sekasi psichologiškai suvirškinti kažką, ką norite suvirškinti. Jei skirsite laiko įsigilinti į tai, ką šis sapnas jums sukelia emociškai, ir vėliau pabandysite jį įveikti, tai gali padėti.

„Kai žmonės sapnuoja pasikartojančius sapnus, labai svarbu į juos atkreipti dėmesį, – sako jis. „Yra senas Talmudo posakis, kuriame sakoma: „Neišnagrinėtas sapnas yra kaip neatplėštas laiškas”. Taigi, svarbu atidaryti tą laišką… atkreipti į jį dėmesį, sėdėti su sapnu ir bendrauti su juo.”

Kai kitą kartą sapnuosite dantis, galite užduoti sau klausimus, pvz: Ką jis jaučia? Kokią emociją jis sukelia? Ar jis sukelia kokių nors prisiminimų? Naimanas sako, kad taip galite padėti sapnui pačiam save interpretuoti: „Dažnai už jo slypi užrakinta sąvoka, o kai gali sapną interpretuoti, tai padeda jį suvirškinti.”

Jei iš tiesų sunku suprasti sapno prasmę ir jis jus vargina, Naimanas sako, kad taip pat galite apsvarstyti galimybę pasikalbėti su psichologu, kuris yra pasirengęs aptarti sapnus ir jų reikšmes.

Tuo tarpu atidus žvilgsnis į emocijas, kurias sukelia visi sapnai, gali padėti jums iš jų pasimokyti -o gal ir pažvelgti į savo pasąmonę.

Parašykite komentarą