Kalėdų pantomima: prietarų žodynas | Auntyflo.com

Pantomimos kilmė yra senovės Graikijoje. Pavadinimas kilo nuo šokėjo, kuris visada buvo kaukėtas, Pantomimus.

Pantomimos prietarai ir tradicijos, apie kurias turėtumėte žinoti:

Komedija ir drama, supančios šiuolaikinius pantomimos įvykius, yra panašios į Commedia de’l’Arte, kuri kilo viduramžiais Italijoje. Angliją pjesė pasiekė tik XVII amžiuje. Būtent tada personažai buvo įtraukti į anglų pjeses. Tai reiškia, kad kasmetinės pantomimos istorijos apžvalga yra sudėtingas reikalas, kupinas ilgainiui susiformavusių tradicijų ir prietarų.

Pirmoji pantomima – kaip ji buvo vaidinama:

Buvo žinomas aktorius, vardu Josephas Grimaldis, kuris vaidino pirmojoje britų pantomimoje ir padarė veikėjus nuoseklius. Iki tol veikėjai skyrėsi, priklausomai nuo tikrosios pantomimos. Šios pjesės daugiausia buvo randamos Londone. Juozapo vaidmuo buvo mažasis klounas garsiajame pirmajame kelnių spektaklyje, pavadintame „Miro triumfas“ arba „Arlekinų vestuvės“ 1781 m. Daugeliu atvejų aktorių aktorius sudarė vienas kitą pažinoję žmonės. Taip pat buvo kuriami tokie veikėjai kaip Kolumbina ir jos tikroji meilė Arlekina. Kiti pagrindiniai veikėjai buvo tėvas, kuris buvo per daug saugus, Pantaloonas; kuris atsisakė leisti, kad jo dukrą Kolumbiną mylėtų Arlekinas. Kai kuriose žinomose versijose Pantaloonas buvo tarnas Punchinello (Joseph Grimaldi), kuris vėliau buvo žinomas kaip klounas. Veikėjai skyrėsi priklausomai nuo atlikėjų grupės. Iki tol, kol Grimaldi pradėjo veikti, jis pasirūpino, kad pjesės personažai išliktų tie patys, nepaisant to, kas vaidino. Ir tai yra tie patys veikėjai, kurie yra ir šiandieninėje Pantomimoje.

Pantomima ir Kalėdos:

Būtent karalienės Viktorijos valdymo laikais 19 amžiuje anglų pantomima buvo pradėta sieti su Kalėdų tradicijomis. Jis buvo žaidžiamas kaip skanėstas vaikams per Kalėdų šventes. Dabar per Kalėdas jis žaidžiamas kaip teatras su šokiais, dainomis, slapukais, komedija, žiūrovų dalyvavimu ir švelniu seksualiniu bauginimu. Istorijos siužetai paprastai yra susieti su kai kuriomis vaikų istorijomis, o įprastos yra šios:

Štai pantomimos pavadinimų pavadinimai:

 • Džekas ir pupelės kotelis
 • Gražuolė ir pabaisa
 • Aladinas kartu su Ali Baba ir 40 vagių
 • Dick Whittington – pagal XVII amžiaus pjesę
 • Snieguolė
 • Pelenė – tai labiausiai paplitusi
 • Miegančioji gražuolė
 • Kūdikiai medyje – tai paprastai derinama su Robinhood
 • Batuotas katinas
 • Auksaplaukė ir trys lokiai
 • Piteris Penas
 • Mama žąsis

Pantomimos pjesių tradicijos:

Pirmaujantį nepilnametį patiną visada vaidina moteris. Senovėje ponios aptraukdavo kojas drabužiais iki kulkšnių, nes tai buvo proga parodyti savo seksualias kojas ir priversti vyrus apsėsti Panto. Žiūrovų dalyvavimas yra labai didelis, o pjesėje vyksta daug minios šūksnių.

Aktoriai visada išmeta saldumynus žiūrovų vaikams ir paprastai prašo eilinių narių ateiti į sceną. Dalyvaujant publikai, aktoriai persirengia skirtingais kostiumais. Fėja visada įeina iš dešinės scenos pusės, o piktadarys visada įeina iš kairės, kilusios iš Commedia dell’Arte, kur dešinioji pusė simbolizuoja dangų, o kairioji – pragarą. Pasidalykite šiuo straipsniu su draugais, kad jie sužinotų viską apie Panto kilmę.

Parašykite komentarą